Kompleksowe wyposażenie łazienek

Kompleksowe wyposażenie łazienek

Suszenie rąk

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na zlecenie stowarzyszenia European Tissue Symposium, najbardziej higieniczną metodą osuszania rąk w publicznie dostępnych łazienkach jest ich wytarcie jednorazowym ręcznikiem (w porównaniu z suszarkami na ciepłe powietrze lub typu „Jet” generującymi silny strumień powietrza). Zastosowanie papierowego ręcznika jako jedyne redukuje liczbę bakterii na skórze a także nie powoduje ich dalszego rozprzestrzeniania w otoczeniu. Jest to również metoda preferowana przez większość użytkowników (ponad 60% badanych w krajach Europy Zachodniej). Z punktu widzenia obsługi zapewnienie jednorazowych ręczników wymaga regularnego sprawdzania i uzupełniania wkładów a także stałego ponoszenia kosztów związanych z ich zakupem. Dlatego bardzo istotny jest dobór systemu dozującego o pojemności dostosowanej do natężenia ruchu w konkretnym obiekcie oraz zapewniającego możliwie efektywne dozowanie. Wydawanie przez dozownik pojedynczych ręczników z roli lub składki zapewnia odpowiedni poziom komfortu i higieny użytkowników ale ogranicza nadmierne zużycie papieru.

Łazienki VIP

Eleganckie systemy dozujące

Wysoki standard łazienek podkreśla zastosowanie systemów dozujących charakteryzujących się (oprócz niezawodności) dopracowanym wzornictwem, odpowiednią kolorystyką oraz doborem materiałów wyższej jakości – np. szczotkowanego aluminium lub stali nierdzewnej. Wrażenie wygody i komfortu wzmacniają dodatkowe funkcje jak automatyczne czujniki umożliwiające bezdotykowe dozowanie.

Luksusowe materiały eksploatacyjne

Mydła, papiery i ręczniki klasy premium stanowią uzupełnienie prestiżowego wystroju łazienki. Luksusowe mydła charakteryzują się dobrze dobranym składem i delikatnym działaniem – powinny dobrze rozprowadzać się na dłoniach, zapewniać wrażenie miękkości i gładkości a po użyciu odpowiednie nawilżenie skóry. Zwykle są lekko perfumowane.
Wrażenie wyższego standardu i komfortu zapewniają grubsze ale miękkie, mięsiste w dotyku ręczniki i papier.

Systemy dozujące

Odpowiednio dobrane systemy dozujące „wymuszają” racjonalne zużycie środków higieny – mydeł w płynie i pianie, środków do dezynfekcji rąk oraz ręczników i papieru toaletowego. W przypadku zastosowania w pomieszczeniach o większym ruchu kluczowe jest zastosowanie maksymalnie efektywnych i oszczędnych dozowników. Przewidziane w takich przypadkach rozwiązania obejmują:

  • dozowniki wymagające rzadszego uzupełniania – o zwiększonej pojemności, z miejscem na dodatkową rolę itp.
  • dozowanie precyzyjnie określonych, oszczędnych ale wystarczających dawek
  • zabezpieczenie przed marnowaniem produktu – kapaniem mydła, rozwijania się papieru na podłogę
  • wskaźnik informujący o konieczności wymiany wkładu
  • długą żywotność systemu dozującego (baterii)

W wymagających tego miejscach – np. na stanowiskach pracy o podwyższonych wymogach higienicznych, np. zgodnie z systemem HACCP dostępne są systemy z sensorem  lub łokciownikiem umożliwiające bezdotykową obsługę dozownika.

Dostępne są również linie produktów spełniające specyficzne potrzeby sektora hotelarskiego – gwarantujące stałą dostępność ale i racjonalne zużycie kosmetyków przez gości hotelowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *