Ręczniki i papiery

Niezależnie od miejsca i branży, papier toaletowy, ręczniki papierowe i czyściwa do użytku profesjonalnego, stanowią nieodłączny element utrzymania czystości i higieny każdego obiektu. Papiery i ręczniki znajdują zastosowanie w każdym budynku wyposażonym w toaletę i sanitariat . Różnica dotyczy samych produktów, w szczególności ich przeznaczenia, obiektu, w którym się znajdują, jakości wykonania, częstotliwości wymiany.

Icon Icon

Zróżnicowana oferta papierów toaletowych dla firm

W rolce, czy w listkach? Jeśli rolka, to jakiej wielkości i ilu warstwowy papier? Wybierając papier toaletowy, nie tylko te pytania mają znaczenie. Są istotne ponieważ wybór najodpowiedniejszego produktu bezpośrednio przełoży się na Twoje oszczędności.

Aby odpowiedzieć sobie jakiego papieru potrzebujesz do Twojego obiektu, potrzebna jest analiza miejsca, potrzeb i wyzwań związanych z zarządzaniem czystością.  Inny rodzaj papieru będzie do szkoły, inny do hotelu, a jeszcze inny do urzędu. Co więcej, papier toaletowy dla hotelu 5 gwiazdkowego powinien różnić się od tego, który warto zakupić do hotelu z 3 gwiazdkami.

Jednocześnie należy zastanowić się jaki będzie najlepszy podajnik do papieru toaletowego. I tutaj pojawiają się te same pytania, które przed chwilą zadaliśmy wybierając papier. Tutaj znaczenie ma także rodzaj papieru, na który się zdecydowaliśmy – w listkach, czy w rolce, trzywarstwowy czy dwuwarstwowy, jumbo czy średniej wielkości?

Zapraszamy do kontaktu. Wspólnie wybierzemy najlepszy papier toaletowy dla Twojego obiektu.

reczniki-01-2

Ręczniki papierowe zróżnicowane pod kątem branż i funkcji, do których są przeznaczone

Oferta ręczników papierowych jest równie duża, a ich właściwy wybór, tak samo jak w przypadku papierów toaletowych, powinien być poprzedzony analizą ich przeznaczenia oraz obiektu, w którym mają się znaleźć.

Wyróżniamy:

  • Ręczniki papierowe w rolce
  • Ręczniki papierowe rolowane dozowane automatycznie
  • Ręczniki typu V czyli w tzw. składce ZZ
  • Ręczniki papierowe składane typu M i W

Jednocześnie wyróżniamy ręczniki papierowe wykonane z celulozy (te jedwabiście miękkie i chłonne), które mogą być dwu lub trzywarstwowe, a także te bardziej ekologiczne ręczniki papierowe z makulatury (bardziej ekonomiczne). Te pierwsze bardziej sprawdzą się w hotelu i restauracji, drugie w galerii handlowej, na produkcji lub w biurze.

Czyściwa specjalistyczne, w tym dopuszczone do kontaktu z żywnością

Profesjonalne czyściwa z włókniny już jakiś czas temu wyparły odpady bawełniane używane jako szmaty. Czyściwa specjalistyczne, które znajdują się w naszej ofercie, posiadają zespół różnorodnych cech, dzięki którym z łatwością dobierzesz odpowiedni produkt do swoich potrzeb.

Stosowanie trwałych i ekonomicznych czyściw przemysłowych pozwala na unikniecie najczęściej spotykanych problemów takich jak: niedostateczne wchłanianie substancji płynnych, możliwość wchodzenia w reakcje chemiczne ze zbieranymi substancjami, pylenie oraz mechaniczne uszkadzanie czyszczonych powierzchni.

W ofercie PERS znajdują się:

  • czyściwa papierowe do trudnych zabrudzeń przemysłowych, przeznaczone do zadań wymagających dużej absorpcji i wytrzymałości zarówno na sucho jak i na mokro. Duża chłonność zmniejsza ich zużycie, co przekłada się na obniżenie kosztów. Szybko wchłaniają oleje i smary.
  • czyściwa z włókniny o niezwykłej wytrzymałości i chropowatej strukturze, niskopylne. Do stosowania nawet z bardzo silnymi rozpuszczalnikami przy usuwaniu olejów, smarów czy farby –  zachowują bardzo wysoki stopień absorpcji zarówno wody, jak i oleju. Dopuszczone do kontaktu z żywnością przez niezależne instytuty badawcze, w tym również PZH. 
  • czyściwa miękkie ułatwiające czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Wyjątkowo delikatne dla powierzchni podatnych na zarysowanie. O bardzo wysokim stopniu absorpcji, zwłaszcza oleistych substancji.