Zmniejszanie kosztów

Zmniejszanie kosztów

Korzystanie z profesjonalnych środków przekłada się przede wszystkim na wyższy poziom czystości, oszczędność czasu oraz optymalizację kosztów. Osiągnięcie tych korzyści jest jednak możliwe przy odpowiednim doborze preparatów do pielęgnowanych powierzchni, zastosowaniu właściwej technologii czyszczenia oraz opracowaniu planu higieny.

Konsultacja ze specjalistą

Przy wyborze profesjonalnych środków chemicznych warto skorzystać z pomocy dostawcy.  Wieloletnie doświadczenie i fachowe doradztwo ze strony ekspertów PERS zapewni optymalny dobór oraz prawidłowe, efektywne stosowanie preparatów, co przełoży się na maksymalizację korzyści dla klienta. Obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem czystości będzie możliwe pod warunkiem odpowiedniego przeszkolenia personelu sprzątającego, np. z zakresu dozowania koncentratów.

Koncentraty i dozowniki

Stosowanie koncentratów pozwala na maksymalne oszczędności kosztów utrzymania czystości. Jeden litr koncentratu pozwala na otrzymanie nawet kilkudziesięciu litrowych butelek roztworu o bardzo dużej skuteczności działania (w zależności od stężenia zalecanego przez producenta). Stosowanie pełnej linii produktów pozwala na obniżenie kosztów nawet o 53%*. Kluczowe jest jednak umiejętne przygotowywanie roztworów – na podstawie receptury rozcieńczania zawartej w karcie produktu i z wykorzystaniem systemów dozujących lub specjalnych miarek. Osoby sprzątające muszą być świadome tego, że aplikowanie preparatu do wody „na oko” oznacza najczęściej zastosowanie nadmiernej ilości, co przekłada się to na niepotrzebny wzrost kosztów.
Stosowanie odpowiednich dozowników przekłada się również na duże oszczędności w przypadku mydeł –  aplikowana jest optymalna ilość preparatu, a systemy zapobiegające kapaniu minimalizują wyciek środka. Warto nadmienić, że nowoczesne dozowniki są wykonane z bardzo trwałych materiałów – ich niezawodność potwierdza dożywotnia gwarancja oferowana przez producentów.

Skuteczne, efektywne środki czystości

Chemia profesjonalna charakteryzuje się wysokim stopniem koncentracji substancji aktywnych, a więc dużą wydajnością i skutecznością, a co za tym idzie niższymi kosztami stosowania. Efekt widoczny jest szybciej i niejednokrotnie utrzymuje się dłużej, co z kolei oznacza oszczędność czasu. Wpływa też pośrednio na wzrost efektywności pracy w sprzątanym obiekcie – np. w placówkach medycznych pozwala na wykonanie większej ilości zabiegów.

Czyściwa i maszyny czyszczące

Zastąpienie tradycyjnych, uniwersalnych ściereczek profesjonalnymi czyściwami przełoży się na oszczędność czasu i obniżenie kosztów. Produkty te zwiększają efektywność pracy dzięki doskonałej absorpcji i dużej wytrzymałości. W zależności od przeznaczenia, czyściwa wykonane są z papieru lub włókniny i dedykowane są do różnych zadań – od wycierania rąk, po usuwanie trudnych zabrudzeń przemysłowych.
Redukcji kosztów sprzyja wykorzystanie systemów mat wejściowych ograniczających wnoszenie i przenoszenie zanieczyszczeń w budynkach lub użycie maszyn szorujących, odkurzaczy przemysłowych, czy szorowarek, które w połączeniu z odpowiednim wyposażeniem mogą zmniejszyć zużycie środków czystości nawet do 50%.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *