Rozwiązania ekologiczne

Rozwiązania ekologiczne

Społeczna odpowiedzialność biznesu, w tym działania proekologiczne to coraz ważniejsze kwestie w strategii polskich przedsiębiorstw. Dokonując wyboru środków i materiałów czyszczących dla swojej firmy warto uwzględnić ich wpływ na otoczenie. W szerokiej ofercie profesjonalnych środków czystości znajdują się rozwiązania mające na celu ochronę środowiska naturalnego poprzez minimalizację zanieczyszczeń, możliwość biodegradacji, oszczędne stosowanie oraz wykorzystanie materiałów wtórnych.

Bezpieczne dla środowiska

Na rynku dostępne są kompletne linie produktów opracowanych z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Zawarte w tych preparatach substancje chemiczne ulegają biodegradacji na poziomie 99% w ciągu 14 dni (zgodnie z analizą DOC, OECD test 302B EMPA Test Report No. 454033F). Proekologiczne właściwości mogą wynikać również z eliminacji szczególnie szkodliwych substancji, takich jak fosforany, czy rozpuszczalniki. Nowoczesne środki chemiczne nie zawierają też składników rakotwórczych (NTA) oraz toksycznych (NMP).

Drugie życie surowców

Ciekawym i dostępnych dla każdego rozwiązaniem proekologicznym są czyściwa przemysłowe, papiery toaletowe i ręczniki wytwarzane w 100% z celulozy pozyskanej w procesie recyklingu. Wykorzystywane są w tym celu opakowania typu Tetra Park – a więc wszelkiego rodzaju kartonowe opakowania na mleko, soki itp. Czyściwa celulozowe posiadają europejskie i światowe certyfikaty, m.in. PEFC oraz Ecolabel świadczące o wysokim zaangażowaniu w ochronę środowiska naturalnego oraz stosowanie zrównoważonej gospodarki zasobami leśnymi.

Ekologicznie znaczy oszczędnie

Korzystanie z wydajnych koncentratów, profesjonalnych czyściw oraz dozowników przekłada się nie tylko na zmniejszenie kosztów, ale też na ograniczenie zużycia materiałów, redukcję ilości odpadów, a co za tym idzie również ochronę środowiska.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *