Dezynfekcja

Dezynfekcja

Dezynfekcja to stały element czyszczenia w wielu gałęziach przemysłu, np. w branży spożywczej, gastronomii, hotelarstwie, ale przede wszystkim obowiązkowy i kluczowy proces w placówkach medycznych.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu dezynfekcji narzędzi medycznych (np. endoskopów, narzędzi zabiegowych), sprzętów spotykanych na co dzień w szpitalach czy gabinetach (inkubatory, głowice USG) wskazane jest korzystanie z preparatów do mycia i dezynfekcji o najwyższym sporobójczym spektrum działania. Nowoczesne środki powinny działać skutecznie i szybko, być bezpieczne dla personelu oraz dezynfekowanej powierzchni, a ponadto wygodne w użyciu i efektywne.

Skuteczność

Współczesne preparaty wykazują wysoką skuteczność dezynfekcji dzięki doskonałej penetracji i małemu rozmiarowi cząstek. Są skuteczne w szerokim spektrum przetrwalników bakterii (spor), wirusów bezosłonkowych i innych patogenów (np. prątków, wirusów, bakterii, grzybów, drożdży i pleśni, w tym MRSA, HBV, HCV, HIV). Eliminują ryzyko zakażeń krzyżowych oraz nie tylko hamują rozwój drobnoustrojów, ale też niszczą ich materiał genetyczny.

Szybkie działanie

Nowoczesne preparaty dezynfekujące osiągają pełne spektrum działania w krótkim czasie. Szybkie i skuteczne działanie względem drobnoustrojów pozwala na skrócenie czasu dezynfekcji, co przekłada się na wzrost efektywności pracy (np. wykonanie większej ilości zabiegów).

Bezpieczeństwo

Stosowane środki muszą spełniać wysokie normy bezpieczeństwa dla pacjentów i personelu placówki medycznej czy też pracowników zakładu przetwórczego. Mogą być stosowane w obecności pacjentów (w tym np. na oddziałach noworodkowych), są też bezpieczne dla żywności. Nie wywołują alergii, uczuleń, oparzeń, podrażnień.
Preparaty stosowane do dezynfekcji muszą być również bezpieczne dla każdego rodzaju powierzchni: metali, szkła i tworzyw sztucznych. Powinny posiadać doskonałą tolerancję materiałową, a więc nie powodować korozji, ani uszkodzeń nawet delikatnych powłok.

Obniżenie kosztów

Ważne, aby preparaty charakteryzowały się dużą efektywnością  działania dzięki wysokiej trwałości roztworu i niskiemu kosztowi jego przygotowania. Stosowanie pełnej linii produktów pozwala na obniżenie kosztów nawet o 53%*.

Wygodne użycie

Preparaty dostępne są w trzech postaciach pozwalających na wygodne użycie w zależności od potrzeby: koncentrat, gotowy do użycia płyn oraz praktyczne ściereczki nasączone roztworem. Umożliwia to stosownie zarówno na instrumenty zabiegowe, powierzchnie robocze, jak i sprzęty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *